A betoncsiszolás a XX. századi épitőipari padlóképzés legérdekesebb megoldása, olcsó és funkciónális padlók kialakítására. Vannak azonban speciális esetek, ( főleg már meglévő padlók esetében amikor nincs értelme eröltetni a magas költség együtthatók miatt ezt a rendszert ( használhatatlan minőségű aljatbeton esetében például). Ilyenkor az ipari illetve épület dizájn már más megoldások felé hajlik.
A betoncsiszolás mint technológia a következő fázisokból áll:
- Meglévő felület síkolása, becsiszolása több fázisban
- felületi hibák javítása
- betoncsiszolás további fázisokban
- köztes betonkezelés ( tömöritő anyag felvitele ha szükséges)
- beton polirozás és felületvédelem
A betoncsiszolás m2 ár erősen függ a felület keménységétől., ezért érdemes jó minőségű szépen eldolgozott aljzatot készíttetnünk, hiszen az alap – kiinduló állapot, kihat a végeredményre
Lehetséges megoldásként amikor gyenge, csiszolásra alkalmatlan avagy gazdaságosan nem elkészíthető látszóbetonnal találkozunk, először is a prioritás tényezőket vesszük figyelembe funkcionalitás és megjelenés függvényében. Legkézenfekvőbb megoldás ilyenkor az esetek 90% ban a műgyanta padló vagy a cementes önterülő ipari padló, esetleg linoleum, vagy parketta, netán a hagyományos lapburkolás padlók választása.
- Egyértelműen a leggyorsabb és megjelenésben legjobban közelítő megoldás az Ipari öntött padló ! – Árban, vastagságtól függően – valamivel többe kerül mint egy olcsó lapokból lerakott padló.. használatba vehető 8-12 óra multával gyalogos forgalomra.
- műgyanta padló készítéshez minimum 2 napra van szükség.
- parketta, – helyiség méretétől függően 1 naptól .
- linoleum és egyéb melegpadlók szintén elég hamar lerakhatóak, előnyük az olcsóság
- kőlap burkolást pedig valószínüleg aki már építkezett mindenki ismeri , kivitelezés minimum 2 nap.